Top Band Award Winners

John Philip Sousa Award
Curtis Reep 2015-2016
Murphy Pulliam 2014-2015
Jacob Weinstein 2013-2014
Jessica Jarrett 2012-2013
Sable Thompson 2011-2012
Sam Stevens 2010-2011
Patrick Forrester 2009-2010
Jesse McConnell 2008-2009
Jennifer Torsiglieri 2007-2008
Lloyd Ferguson 2006-2007
Daniel Norton Jones 2005-2006
Charlotte Louise Fekete 2002-2003
William Jackson Burris 2000-2001
Kenneth Paul Mobley 1999-2000

Louis Armstrong Jazz Award
Jason Dokes 2015-2016
Tristan Gibbs 2014-2015
Chuma Atunzu 2013-2014
Caroline Halleck 2012-2013
Parker Ellison 2012-2013
Jarod Holland 2011-2012
Caroline Halleck 2011-2012
Kyle Clements 2010-2011
Kyle Clements 2009-2010
Will Folsom 2008-2009
Jesse McConnell 2007-2008
Charline Watson 2007-2008
Lucas Jones 2006-2007
Christopher David McCoy 2005-2006
Robert Turner Willet 2004-2005
Philip Alan Cook 2004-2005
Drew Breedlove 2003-2004
John Franklin Autry 2000-2001

Director’s Award for Band
Grace Pulliam 2015-2016
Mackenzie Britt 2014-2016
Ben Phillips 2013-2014
Kelley Delchamps 2012-2013
Jarod Holland 2011-2012
Mike Thompson 2010-2011
Sam Stevens 2009-2010
Mike Thompson 2008-2009
Lucas Jones 2007-2008
Chris Elliott 2006-2007
David Michael Poore 2005-2006
Daniel Norton Jones 2004-2005
Chrissie Paula Fekete 2003-2004
Nigel Conton 2002-2003
Charlotte Louise Fekete 2001-2002
Jennifer Levy 2000-2001

National Marching Award
Jake Kim 2015-2016
Justin Cohen 2014-2015
Brandt Winters 2013-2014
Tristan Gibbs 2013-2014
Anna Kate Pulliam 2012-2013
Jackson Conner 2012-2013
Jessica Jarrett 2011-2012
Robert Buice 2010-2011
Sara Smith 2009-2010
Patrick Forrester 2008-2009
Joanna Malcom 2007-2008
Elizabeth Gantt 2006-2007

National Color Guard Award
Gracie Conner 2015-2016

Ryan Hayn Super Bandsmen
Chad Richards 2015-2016
Kelsi Holland 2014-2015
David Arrue 2013-2014
Sarah Jarrett 2012-2013
Kelley Delchamps 2011-2012
Warren Kritsainachaiwanich 2010-2011
Sam Stevens 2008-2009
Sam Stevens 2007-2008
Jennifer Torsiglieri 2006-2007

Student Choice Award
2015-2016
Jason Dokes
Grace Pulliam
Ama Osei – Runer Up

2014-2015
Justin Cohen
Mackenzie Britt
Murphy Pulliam – Runner Up

2013-2014
Mackenzie Britt
Jacob Weinstein

2012-2013
Caroline Hallack
Adam Reep

2009-2010
Sam Stevens
Patrick Forrester
Daniel Hodges (Runner-up)

2008-2009
Sam Stevens
Jesse McConnell

2007-2008
Jennifer Torsiglieri
Lucas Jones
Sara Smith (Runner-up)

2006-2007
Jennifer Torsiglieri
Lucas Jones

Section Leader of the Year
Trey Robinson 2015-2016
Justin Cohen 2014-2015
David Arrue 2013-2014
David Arrue 2012-2013
Jessica Jarrett 2011-2012
Kyle Clements 2010-2011
Beka Prather 2009-2010
Mike Thompson 2008-2009
Mike Thompson 2007-2008

Section of the Year
Percussion 2015-2016
Percussion 2014-2015
Trumpets 2013-2014
Trumpets 2012-2013
Horns 2011-2012
Trumpets 2010-2011
Clarinets 2009-2010
Horns 2008-2009
Horns 2007-2008
Low Brass 2006-2007
Low Brass 2005-2006
Trumpets 2004-2005
Low Brass 2003-2004
Horns 2002-2003

Comments are closed.